פרויקט "שונים ביחד" של בית דניאל הוא פרויקט חינוכי אמנותי שמטרתו קידום ערכי סובלנות, שוויון, הכרת האחר וקיום משותף. אנו מזמינים אתכם להציע ולפתח מיזמים שיגשרו על הפערים שבין ילדים ובני נוער משכבות האוכלוסייה השונות. כל אחד משני המיזמים אשר ייבחרו יקבל מענק כספי בסך 4,000 שקלים, תמיכה וליווי מבית דניאל בתפעול הפיילוט והכרה מהפדרציה היהודית בסרסוטה!

מי אנחנו?

״שונים ביחד״ הוא חלק מפרויקט בינלאומי בשם ״"Embracing Our Differences", שהושק לפני יותר מעשור בסרסוטה, פלורידה ומתקיים עד היום בתמיכתה של הפדרציה היהודית בסרסוטה ותורמים שונים. 

עד כה, כלל הפרויקט מדי שנה תכנית חינוכית בבתי הספר ותערוכת חוצות של ציורי ענק בנמל יפו, המציגה אמנות שנעשתה על ידי ילדים ובני נוער מכל המגזרים בישראל, ביניהם: יהודים, ערבים נוצרים ומוסלמים, מהגרי עבודה ופליטים, ובתי ספר לתלמידים עם צרכים מיוחדים. בעזרת האמנות שיוצרים המשתתפים, אנו לומדים שעל מנת שנוכל לקבל את 'האחר', עלינו ללמוד תחילה מהי קבלה עצמית; באמצעותה נוכל לחגוג את המגוון והייחודיות שלנו ושל הסובבים אותנו.

בעקבות התפשטות הקורונה והמצב הקיים, נאלצנו לשנות את אופן הפעילות שלנו ולא ליצור את התערוכה השנה. יחד עם זאת, זוהי הזדמנות לפיתוח יוזמות חדשות, ביניהן אתגר חדש בפלטפורמת ה-  TikTok שיצרנו, שאפשר למאות אלפי ילדים, ילדות, בני ובנות נוער לחגוג את השורשים שלהם ולהפיץ את המסר שכולנו שונים ביחד.

לכן "שונים ביחד" מזמין אתכם.ן להצטרף אלינו להפצת המסר ולהקים מיזם חברתי, שמטרתו תהיה קירוב בין ילדים מאוכלוסיות שונות ומגוונות בחברה הישראלית. על משתתפי האתגר יהיה ליצור מיזם המשלב את עולם האמנות והיצירה ומייצר מפגש בין ילדים מכל הגוונים של החברה הישראלית, במטרה להגביר דיאלוג משמעותי וצמצום גזענות או כל צורה אחרת של אי-הכלת השונה, בקרב מספר רב של ילדים, זאת בצורה שהפרויקט יהיה ישים עד לתחילת שנת הלימודים, או בתקופה שמיד לאחר חגי תשרי. תינתן עדיפות למיזמים אשר פעילותם תתאפשר גם תחת הגבלות התקהלות.

פרטים נוספים על פרוייקט שונים ביחד ניתן למצוא באתר:
http://shonim-beyahad.org.il